Mooda ve Son Trendler

Geç Kalmadan Antioksidan alın…

  • 07 Ekim 2011
  • Geç Kalmadan Antioksidan alın… için yorumlar kapalı
  • 2.383 kez görüntülendi.
Geç Kalmadan Antioksidan alın…

Antioksidan bir savunma sistemidir. Serbest radikaller vücudumuz oksijeni kullanırken ortaya çıkarlar. Bunlar atık maddelerdir.Ve tahrip edici özellikleri vardır.
Vücut besinleri kullanırkende bunu olştura biliyor ma bazı koşullarda bunun sebebidir. Örneğin; stres güzeş ışınları, sigara kullanımı, alkol, aşırı yorgunluk, çevre kirliliği tetikleyici nedenlerdir.
Vücudumuz dış koşullardan olumsuz etkileniyor. Antioksidanlar ise, bu olumsuzluklarla mücadele etmenizde size yardımcı oluyor.
Sigara, hava kirliliği, güneş ve kullanılan ilaçlar sonucu oluşan ve hücrelere verilen zarar bir şekilde tedavi edilmek zorundadır.


Stresten uzak duralım.

Serbest radikaller DNA yapımıza da zarar vermektedir ve hücre ölümlerine neden olmaktadır.


DNA yapısını bozulması yaşlanmaya neden olur.

Serbest radikaller DNA yapımıza da zarar vermektedir ve hücre ölümlerine neden olmaktadır. Böylece yaşlanmanın hızını arttırmaktadır..
Sağlıklı kalmak isteyen herkes 30 yaşından sonra antioksidan kullanmalıdır.


Yaşlanmamak için günlük oksidan miktarına dikkat ediniz.

Tümör oluşumu, kalp damar hastalıkları, bağışıklık sisteminin bozulması, eklem hastalıkları ve romatizmal hastalıklar bu yüzden oluşmaktadır.
Doğada çokçeşitli antioksidan madde bulunmaktadır. Vitaminler, enzimler, bitkiler gibi… Yaşla orantılı olarak günlük kullanım miktarları değişmektedir.


Kırmızı meyvalar antioksidan açısından güçlü olduklarından özellikle tüketilmeli.

Doğal gıdalar da fazla olmayan vücudun ihtiyacı antioksidan miktarını ilaç şeklinde de alınabilmektedir. Hazırlanmış vitamin ve mineral takviyeleri ve bitkisel ürünler bu amaçla kullanılmaktadır.
En etkin antioksidan özelliği olanlar ile C, E ve A vitaminleri, alfa ve beta karotenlerdir. Minerallerde ise selenyum, çinko ve molibden. Üzüm çekirdeği, yeşil çay, kırmızı renkli meyveler yüksek oranda antioksidan içermektedir.


Yeşil çay en güçlü antioksidan olarak bilinmektedir

Şafak..