Mooda ve Son Trendler

Sağlıklı Yaşam

  • 05 Aralık 2011
  • Sağlıklı Yaşam için yorumlar kapalı
  • 2.530 kez görüntülendi.
Sağlıklı Yaşam

 

1- Antioksidan özelliği yüksek olan sebzelerden biri olan brokoli C vitamini ve beta karoten  yönünden zengin bir yiyecektir.. Akciğer, meme, mide, kolon ve prostat kanserine yakalanma riskini azaltır. Lif yönünden zengin olduğu için kolesterol seviyesini düşürür ve bağışıklık sistemini güçlendirir..

 

2- Kahvaltı konusu sizde  kararsızlık mı yaratıyor, yumurtanın beyazı ile bir omlet ve üzerine koyacağınız biberler metabolizmanızı hızlandırır işte size harika sağlıklı bir başlangıç..

3- Spor yada diyet yapmaya karar verdiğinizde mutlaka öncesinde ilgili bir merkeze gidip vücut analizi yaptırın. Vücudunuzda ne kadar yağ, ne kadar kas ve ne kadar su olduğunu bilmek ve her ay bu ölçümleri tekrarlamak diyet yada egzersiz proğramınızın etkilerini daha iyi takip etmenizi sağlar. Çünkü tartıda kilo kaybettiğinizi görmeniz yağ yerine su yada kas kaybettiğiniz anlamına da gelebilir..

4- Ağrı kesici ve mikrop öldürücü özelliği bulunan karanfil ağızdaki soğan ve sarımsak gibi kötü kokuların giderilmesinde de yardımcı olur. Siyah çay demlediğinizde içine 1 adet karanfil atarak çayınıza farklı bir lezzet katarken yemek sonrası ağzınızda oluşan kötü kokuları önleyebilirsiniz..

5- Haftada bir gün sadece sebze ve meyve suyu tüketerek sindirim sisteminize ufak bir mola verebilirsiniz bu sayede vücut kendini yenileyecek, mide ve bağırsak fonksiyonları düzene girecektir..

5- Yemeklerde asitli içecek tüketme isteginizi maden suyu ile giderebilirsiniz.. Maden suyunun içine katacağınız bir dilim portakal, elma yada limon ile doğal meyveli soda hazırlayarak hem asitli içecek ihtiyacınızı karşılayabilir hemde maden suyundan günlük kalsiyum ihtiyacınızın bir kısmını karşılamış olursunuz..

Sevgiyle ve bizimle kalın..

Nihals~~