Mooda ve Son Trendler

Alexandirite Epilasyon Hakkında Bilmek İstedikleriniz…

  • 07 Nisan 2012
  • Alexandirite Epilasyon Hakkında Bilmek İstedikleriniz… için yorumlar kapalı
  • 2.856 kez görüntülendi.
Alexandirite Epilasyon Hakkında Bilmek İstedikleriniz…

Epilasyon kelime anlamı itibariyle istenmeyen tüylerdene kurtulmak anlamına gelir. Tarihçesi eski Mısır’a kadar uzanmaktadır. İnsan oğlunun Giyinmeye başlamasın dan sonra tüylere olan ihtiyaç gittikçe azalmıştır. Kozmetik kaygılar nedeniyle bir çok alternatif çareler aransada en öne çıkan çözüm epilasyon yöntemleri olmuştur. Varlığını ilk kabul ettirişi iğneli tabir edilen bir yöntemle idi. Zahmetli ve bir o kadar da acılı olan bu yöntem zamanla yenilenen teknoloji ile birlikte, yerini diğer kolay ve acısız yöntemlere bırakmıştır.
Kalıcı çözüm üreten epilasyon sistemleri kısa zamanda istenilen sonuca varabilmeyi sağlıyor. 4-6 seans gibi bölgeden bölgeye değişen sürelerde,  aylık periodlarda uygulamayla tam bir fayda sağlanıyor. Bunların en popüleri alexandrite diye tabir edilen cihazla yapılan epilasyon …
Yanlız seçilecek yöntemden çok kişinin cilt renk ve kıl rengi çok önem taşımaktadır. Buna göre seçilecek bir cihaz  sonuç sağlar.

Alexandirite lazer
Alexandrite lazer kısa dalga boyu 755 nm olarak çalışır. Melanine daha duyarlı olan bir lazerdir.  Cilt tipi açık renk ten, koyu renk kıldır.  Uygulama esnasında duyulan acı en az olan sistemdir. Bu cihaz kılın yapısında bulunan melanin pigmenti tarafından yoğun şekilde emilerek hedeflenen kıl kökü tahribatı gerçekleşir.
Uygulanışı, 1-2 gün öncesinde tıraşlanan kıllar, herhangi bir parfüm, krem, sürülmemiş temiz cilt üzerine, cihazın uygulama başlığı ile yapılan atışlarla tamamlanır. Uygulama sonrasında ise cilt uymuşatıcı bir krem sürülmesinde fayda vardır. Seanslar kişinin kıl yoğunluğuna göre belirlenmektedir.   

Lazer sonrası uyulması gerekenler nelerdir?
Güneş ışıklarına maruz bırakmamak ilk alınacak önlemdir. Krem ve losyon gibi kızarıklık yada tahribat olmasa dahi deriyi uymuşatmak için yapılması lazımdır. uygulamalar öncesinde ve sonrasında kesinlikle jilet harici bir yöntemle kıl alma işlemi yapılmamalıdır. Zira diğer yöntemler kıl köklerini hareketlendiriği için sakıncalıdır.

Nerelerde yaptırılmalıdır?
Konusunda uzman kuruluşlarda uzman doktor gözetiminde çalışan yerlerde yaptırılmalıdır. Tüm vücut bölgelerine uygulanır. Uygulama süreleri bölgelere göre değişmektedir. Masela dudak üstü 1 dakika gibi bir zamanda yapılırken, Bacak uygulaması 1-2 saati bulmaktadır. Lazer epilasyon hem kadınlar da hem de erkeklerde uygulanan bir yöntemdir.