Mooda ve Son Trendler

Karın Germe Operasyonu…

  • 20 Mart 2012
  • Karın Germe Operasyonu… için yorumlar kapalı
  • 3.702 kez görüntülendi.
Karın Germe Operasyonu…

Karın germe estetiği yapısal olan bozulmalar sonucunda yapılan bir estetik çeşididir.

Doğumda bozulan, yaşlanma sonucu elastikiyet kayıplarında, aşırı kilo alıp vermelerde,
ve karın sarkmalarında uygulanır. Deri altından alınan yağ, sarkmalar meydana getireceğinden
hiç hoş olmayan bir durum ortaya çıkar ki, bu durum karın germe operasyonuyla ortadan kaldırılır.
Orerasyon karın duvarında ki kasların gerdirilmesi operasyonudur.

Karın gerdirme operasyonu yapılırken dikkat edilecek noktalar nelerdir?
Planlanan operasyon için önceden derinin elastikiyeti, sarkma miktarı, çatlak ve karın kaslarının ne kadar ayrı olup olmadığı göz önende bulundurulmalıdır. Bütün bu kriterler değerlendirilerek yapılacak karın germenin derecesine karar verilmelidir. Eğer miktar az ise karın germe mini abdominoplasti ve bunula berarber liposakşın uygulaması kefi gelecektir. Aşırı kilolu kişilerde yapılacak olan gerdrme işleminde karın derisi kalın olduğundan istenilen miktarda gerdirme yapılamamaktadır. Ayrıca kilolu kişilerde iyleşme süreci uzun olmaktadır.

Ameliyat nasıl yapılmaktadır?
Karın germe ameliyatı, anestezi uygulanarak yapılmaktadır. yaklaşık olarak 3 saat süren bir işlemle yapılmaktadır. Sezeryan yapılan bölge de iç çamaşır altında kalacak şekilde uygulanmaktadır. Bir kesi ile girilmektedir. Deri ve deri altı dokusu kaburga seviyesine kadar karın duvarı kaslarından sabitlenerek aşağı doğru toplanır.
Bununla beraber göbek deliğide yeniden yapılmaktadır. Ameliyat bitiminde deri altında direnler bırakılır.  Bu kan ve serumun dışarı atılmasını sağlar. Yan kısımlar için liposakşın yapılması yapılmaktadır.

Ameliyat sonrasında dikkat esilecek hususlar nelerdir?
Ameliyattan 1 hafta sonrasın kadar karın fazla gerdirilmemesi gerekmektedir. Bu yüzden 1 hafta eğik dolaşma önerilir.  Ameliyayyat sonra oluşabilecek ameliyat yeri akıntıları için, günlük pansumanlar önerilir. Kesik izi kalmaktadır, fakat bu durum çamaşır içinde kaldığı için gözükmamaktedir. İlk zamanlarda izin rengi kızarık olsa bile, ileriki aylarda düzelmektedir.