Mooda ve Son Trendler

piercing

  • 15 Eylül 2011
  • piercing için yorumlar kapalı
  • 3.514 kez görüntülendi.
piercing

Piercing modası, özellikle 18-24 yaş arası gençlerde tehlikeli bir şekilde hızla yayılıyor. Ama sonuçları geri dönüşü imkansız hastalıklara yol açabiliyor. Hatta Uzmanlar, ‘Ölümcül olabileceğini!’ söylüyorlar.
Zararları arasında tetanoz, kalp enfeksiyonları, beyin apseleri ve diş çürümeleri en başta geliyor. Yayınlanan bir araştırma sonuçlarına göre; dünya üzerinde her 10 kişiden birinde kulak memesi başta olmak üzere, vücutlarının çeşitli bölgelerine piercing uygulattırıyor.
Burun ve çene piercingi kıkırdak bölgesine yapıldığı için verdiği acı fazla, iltahaplanma riski çok yüksek bölgelerdir.
Fakat en teklikeli bölge dil bölgesi ve cinsel organlara takılan piercing’lerdir.

Çağın modasının zararları saymakla bitmiyor. Herhalde bu kadar tehlikeli başka bir güzellik aksesuarı yoktur.


Göbek piercingleri estetik görünüş bakımından tercih ediliyor.

Piercing’in sebep olduğu büyük sağlık sorunlarının çoğunu işlem sırasında ya da sonrasında, ortaya çıkan enfeksiyon ve kanama oluşturuyor.Dişetlerinde travma, daha ileri vakalarda beyinde apse gibi sonuçlara vardığını biliyormusunuz?


Piercing uygulamasını yapacak kişinin konusunda uzman olması, tattoo da olduğu gibi uzman olmayan kişiler tarafından kesinlikle yapılmamalıdır.

dil de beyine ulaşan ana sinirler olduğundan tehlikenin boyutlarını varın siz düşünün!


Piercing uygulamasının çok hijyenik ortamlarda yapılması gerekmektedir.

Cinsel organlara yapılan uygulama ise iltahaplanma süreci geçmemişse, cinsel ilişki ile bulaşan AIDS ve hepatit B gibi hastalıkların bulaşmasına neden olur.


Piercing taktıanlar genelde genç yaş kesimi olmaktadır.

Ayrıca -10 derecenin altında piercing takılan bölgede kısmi donmalar meydana gelecekti. Yapıldığı takdirde büyük riskler ortaya çıkabilir. Bu kadar büyük riskleri olan bir uygulamayı yaptırmadan önce bir kez daha düşünmenizi öneririm.

Şafak..