Mooda ve Son Trendler

Masaj Girmeyen Eve Doktor Girer

  • 26 Ocak 2012
  • Masaj Girmeyen Eve Doktor Girer için yorumlar kapalı
  • 2.687 kez görüntülendi.
Masaj Girmeyen Eve Doktor Girer

Günümüzde birçok insan günün yorgunluğundan bir nebzede olsa sıyrılmak için masaj yaptırmakta çare arıyor..Kasların gevşemesini ve ağrıların aza indirgenmesini sağladığı için en kolay tedavi yöntemi gibi görünse de doğru tekniklerle yapılmadığında faydasının yerine zararları ile karşılamakta mümkün, yanlış bir hareket sakatlanmanıza neden olabilmekte…
İşiniz gereği gün boyu pc başında zaman geçiriyor olabilirsiniz, ayakta durmaktan kaynaklanan tutulmalar, sinir stres ve yoğun bir gün akşamı iple çektiniz ve evinizdesiniz işte..
Biri masaj yapsa da biraz rahatlasam diye düşünüyorsunuz aman dikkat edin alışkanlıkta yapıyor zamanla..Yanı sırada kasların rahatlamasına kan dolaşımına solunumun düzenlemesine de faydaları var..Masaj uzuvların uçlarından merkeze doğru yapılmalı kaslara uygulanmalıdır….
Masajın en faydalı olduğu yöntem elle yapılan masajdır ve hiç bir cihaz elle yapılan masajın yerini tutmaz çünkü dokunma duyusuna karşı hassasiyet henüz cihazlara yansımadı..
Uzandığınız zemin set olmalıdır yumuşak zemin esneyeceğinden yeteri kadar faydalanamassınız yapılan masajdan..Kaslarınızı ve kendinizi oldukça rahat ve gevşek bırakmalısınız ve uzanmalısınız, ağrıların hafiflemesi için bebe yağı yada badem yağı kullanmalısınız vücudun gerekli bölgelerine damlatarak başlamalısınız masaj yapılacak bölgeye..
Sıcak suyun içine aromatik yağlar dökerek ortamı rahat bir hale de getirebilirsiniz. Hatta kişiye de koklatmak suretiyle masajın rahatlatma etkisini artırmış olursunuz..
Günde bir kaç kez yüz masajı da uygulayarak zihninizi açık tutmanız mümkün, kan dolaşımını hızlandırdığından kırışıklıklara da iyi gelecektir.
Saç diplerine yapılan masajında saç dökülmelerini ve beyazlamaları önlediği bilinmekte..

Sağlıklı Günler..

Nihals~~