Mooda ve Son Trendler

Kavitasyon İle Zayıflama

  • 15 Ağustos 2011
  • Kavitasyon İle Zayıflama için yorumlar kapalı
  • 3.881 kez görüntülendi.
Kavitasyon İle Zayıflama

Günümüz şartlarında gelişen teknolojiyle beraber zayıflama yöntemleri de hızlı bir ivme kazanmıştır. Uygulanan yöntemlerin güvenirliliği ve kalıcılığı, kullanılan cihazları kalitesi jeller haplar bir dizi yöntemler…

Biz şu aralar en revaçta  bölgesel zayıflama yöntemi olan kavitasyon cihazıyla zayıflama yöntemini ele almak istiyoruz.

Öncelikle uygulanan iki yöntemi vardır

1. Islak yöntem,(deri altına enjektörle sıvı verilmesi yöntemidir 10 günlük sürelerde seanslar uygulanır)

2. Kuru yöntem (genelde iğneden korkanlar için uygulanan bir yöntemdir)

Liposuctiona alternatifi bir yöntemdir, cerrahi müdahale olmadığından günlük ihtiyaçlarınızı karşılamanızda sorun yaratmaz. Özellikle diyet ve spora rağmen kurtulamadığınız bölgesel yağ birikintileriniz varsa yada spora ayıracak vaktiniz yoksa kavitasyon tam size göre.

Bilindiği üzere kavitasyon ultrasonik ses dalgaları mantığıyla çalışan ve  bir bütün halınde bulunan yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan yeni trend bir cihazdır. amaç cilt altındaki yağ dokuyu etkileyerek yağları kırmaktır.Fakat kullanılan dalga boyu hertz olarak farklıdır.. Kavitasyon sırasında kulakta bir çınlama sesi duyulması normaldir. İşlem sırasında bu sürer fakat işlemden sonra geçer.  cilde jel sürülerek uygulanır. Jel ses dalgalarının deri altına ulaşımını kolaylaştırır. Bu yöntemin bir diğer faydasıda selülitlerede etki etmesidir.

 Kavitasyon sistemleri ile her seansta çevresel olarak 1–4 cm incelme olmaktadır. Bunun için titiz bir ölçümden sonra başlanmalıdır. Genelde önerilen kavitasyon uygulaması seans sayısı 8-10 seanstır. Kavitasyon haftada 1 gün ve yaklaşık 45 dakikadır… Diyet ve egzersizle desteklenen sonuçlar çok daha başarılıdır.

Oluşan ultrasonik kavitasyon enerji dalgası yağ hücre zarlarını parçalar, hücrelerin içinden çıkan yağ molekülleri vücudun savunma hücreleri tarafından karaciğer ve idrar yolu ile dışarı atılır.
Bu işlem sonucu fazlaca enerji açığa çıktığından yağ ve karbonhidrat alımına dikkat edilmelidir. Yağ atılımı 72 saat boyunca sürmektedir, işte su alımı da burada devreye giriyor parçalanan yağ hücrelerini vucut atabilmesi için 2,5 lt suya ihtiyaç duymaktadır. Yalnız seanslar sürdüğü sürelerde su alımını öncesi ve sonrası günlerde de devam etmekte hayli yarar var. seanslarda yaklaşık 300-500 gr yağ atılabilmektedir.

 Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur.

TEDAVİDEN FAYDALANAMAYACAK KİŞİLER
• HAMİLELER , VUCUDUNDA METAL BULUNANLAR
• EMZİRME DÖNEMİ
• MORBİT OBEZİTE
• KARACİĞER VE BÖBREKİ BOZUKLUKLARI BULUNANLAR
• KONNEKTİVAL PATOLOJİLER VE ENDOLCRİN PATOLOJİLERİ
• ALERJİK DİATEZLER , KALP PİLİ VE STANT TAŞIYANLAR
• HYPER KALORİLİ DİYET YAPANLAR
• KAPANMAYAN YARASI BULUNANLAR

Kavitasyon İle Selülit Tedavisi

Kavitasyon İle Zayıflama

Kavitasyon dan Önce

Kavitasyon dan Sonra

Kavitasyon Tedavisi

Kavitasyon Cihazları

zp8497586rq