Mooda ve Son Trendler

Ev Kazaları Masum Değildir

  • 30 Kasım 2011
  • Ev Kazaları Masum Değildir için yorumlar kapalı
  • 4.134 kez görüntülendi.
Ev Kazaları Masum Değildir

Evimizin en güvenilir sığınağımız olduğunu düşünürüz ve bu bizi hep rahatlatmistir. Önlem alınmamış bir ortamda  ise her türlü kaza tehlikesine maruz kalabiliyoruz. Kimi görünmez kaza bile,  arz ettiği tehlikenin boyutları ciddi sonuçlara varabiliyor.

Dikkatli davranılmadiğinda en masun bir dolap kapağının bile vereceği zarar hayatımızı karartabilir.
Yapılan araştırmalar gosteriyor ki;  kazaların büyük bölümü mutfakta ve bu kazalardan en çok kadınların, yaşlıların ve çocukların etkilendiğini gösteriyor.Yaşanılacak kötü durumlarda mümkün olduğunca çabuk hastane yada ambulansla irtibata geçilmelidir.

En sık karşılaşılan kazalar ise düşme, yanık, boğulma, çarpilma, zehirlenme, olduğunu sayabiliriz. Bu yüzden buralarda kazalara karşı tüm önlemlerin alınması gerekiyor.

Tehlikenin Boyutları Önceden Kestirilemez.

Çocuklar Konusunda Çok Dikkatli Olunmalıdır.

Kırık Bir Cam Parçası Bile Tehlike Saçmakta.

Özellikle küçük çocukların bulunduğu ortamlarda onlarin güvenliklerini sağlayıcı bir dizi önlemler alınması gerekmektedir.

Emniyet Kilidi Kullanalım, İlaçları Mümkün Olduğunca Yukarılarda depolayalım.

Kabloların geçtiği yerler,  fişler ve uzatma kablolar, kesici aletler,  Ocak,  fırın, yanici aletler,  temizlik malzemeleri,  ıslak zemin, açık pencereler ve balkon, televizyon… Liste bu şekilde uzatıp gider.

Elektronik Mutfak ve Banyo Aletlerini Dikkatli Kullanalım.

Anlık müdahaleler bu gibi durumlarda çok önemli olabilmektedir.
Unutmayalım sevdiklerimizin bizler için ne kadar önemli olduklarını onların başına bir kaza gelmeden bilirsek üzmemiş ve üzülmemiş oluruz.

zp8497586rq