Mooda ve Son Trendler

Fibromiyalji Süper Kadın Hastalığı..

  • 03 Ekim 2011
  • Fibromiyalji Süper Kadın Hastalığı.. için yorumlar kapalı
  • 2.628 kez görüntülendi.
Fibromiyalji Süper Kadın Hastalığı..

Aynı anda birçok yerde ve bir çok işi bir arada yapmak ve hepsini de mükemmel yapmak için uğraşmı veriyorsunuz? Ama fiziksel ve psikolojik yapınızı bir türlü bu duruma uyduramıyor musunuz? Planlarınıza kendiniz bile yetişemiyormusunuz? Çevrenizdeki insanlardan birçok beklentiniz varsa, o zaman yazımızı dikkatle okuyun!
Sabahları kalktığınızda yorgunluk hissediyorsanız, kas ve eklem ağrılarınızla baş edemiyorsanız, baş ağrılarınız gün içerisinde bir çok işinizi sekteye uğratıyorsa ve uyku problemi yaşıyorsanız bir uzman yardımı almanızın zamanı gelmiştir.
Çünkü burada; fibromiyalji, süper kadın hastalığı devreye giriyor.
Adını daha önceden hiç duymamış olabilirsiniz, alacağınız kapsamlı tedavi ile yaşam kaliteniz ve alışkanlıklarınızı değiştirebilirseniz bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. Genel anlamda fibromiyalji 30-60 yaş arası sosyoekonomik yapısı yüksek stresli bir hayat tarzı, mükemmeliyetçi kadınlarda görülen bu hastalık son dönemde kadınların korkulu rüyası olmakta.

Hastalığın ortaya çıkış nedeni tam olarak bilinmiyor. Laboratuvar ve röntgen gibi bir yöntemle tanı koyulamıyor, üç aydan daha fazla süren vücudunuza yayılmış ağrılarınız varsa, 18 vücut hassas noktanın en az 11′ inde fiziksel muayene sonucu ağrınız varsa fibromiyaljinin en önemli tanısı koyulmuş oluyor.
fibromiyalji tedavisi dört aşama kaydediliyor.

-ağrıyı azaltmak uyku problemini düzene sokmak amacıyla ilaç tedavisi,
-kardıyovasküler uyum ve kas aktivitesi için egzersiz,
-kas spazmlarını önlemek için gevşeme egzersizleri,
-ve son olarak, hastalıkla baş etmek için eğitim programlarından yararlanma…

Günümüz koşulları da hastalıklar genellikle stres kökenli olarak beliriyor. İlk belirti bu… Hasta tamamen stresten uzaklaşmadığı müddetçe belirli aralıklarla tekrarlayabiliyor.
Her şeyin başı stres ve bizler bununla ya, yaşamayı oğrenmeliyiz ya da hayatımızı streslerden arındırarak sakın bir yaşamın kollarına kendimizi bırakmalıyız.

Ben her zaman kendime şunu ilke edinmişimdir: İrademizin hiç bir zaman aklımızın önüne geçmesine müsaade etmeyelim…

Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle…