Mooda ve Son Trendler

Zayıflama Haplarının Zararları

  • 27 Mayıs 2012
  • Zayıflama Haplarının Zararları için yorumlar kapalı
  • 2.834 kez görüntülendi.
Zayıflama Haplarının Zararları

Bir çok kadın yıllar boyunca zayıf olmak yada zayıf kalmak için o kadar çok çaba sarfetmiştir ki, bu durum artık tıp dünyasını bile meşgul eder bir konu olmuştur. Dikkat edilirse son yıllarda, zayıflama hapları her geçen gün değer
kazanmakta ve zayıflama hapları kullanımı bir o kadarartmaktadır. Fakat yine de doktor kontrolü altında olmadan kullanılan tüm ilaçlar gibi, zayıflama hapları da faydadan çok zarar getirmektedir. İçeriği itibariyle ölümlere yol açmaktadır. Kişilerin, vücut değerleri bilinmeden kullanılan zayıflama hapları bir çok hayatları karartmaktadır. sağlık bakanlığı onaylı olarak üretilen bu zayıflama hapları, yapılan tetkikler sonucunda kullanılırsa zayıflama için olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Zayıflama haplarının amacı nedir?
Zayıflama haplarının içerisinde genellikle bitki takviyeli maddeler olmaktadır.
Bu bitkiler kapsüle konur. Bu kapsüller vücutta toplanmış yağların parçalanmasına yardımcı olmaktadırlar. Vücutta parçalanan
yağlar idrar yolu yardımıyla atılmaktadır. kimyasal içeriği bulunan hapları kesinlikle kullanmayınız. Alırken de sağlık bakanlığı onaylı olup olmadığını kontrol ediniz.

Zayıflama haplarının zararları nelerdir?
Bu hapların kilo verdirmekte kolaylık sağladığının yanında zararlarıda bulunmaktadır. Özellikle, kullanılan ilaçların içerisinde sibutramin maddesine dikkat edilmelidir. Bu madde ileri zamanlarda vücutta büyük zararlar bırakmaktadır.
Beyinde, kalın bağırsaklarda, mide problemleri, hatta hafıza geriliğine, böbrekler ve karaciğere zararları büyüktür. Özelliklerini bilerek kullanmak ve çok dikkatli olmak lazım..
bu konuda bitkiler de tavsiye üzerine kullanılmamalıdır. Size iyi geldiğini, fayda sağladığını düşündüğünüz bir bitki yada ilaç başka bir bünyede farklı etkileşim gösterebilir, sürekli doktor kontrolü, kan ve israr tahlilleri ile vücut oranlarınızın değerlerini bilmek ve kontrollerinizi aksatmamanız gerekmektedir.Beden kitle indeksi değerinizi bilmeniz gerekmektedir.

Siz siz olun kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan, vücut değerlerinizi bilmeden ve tavsiye üzerine hiç bir ilaç kullanmayın.
Şafak…