Mooda ve Son Trendler

Üçgen Yüz Tipine Uygun Saç Modelleri

  • 23 Mart 2012
  • Üçgen Yüz Tipine Uygun Saç Modelleri için yorumlar kapalı
  • 8.253 kez görüntülendi.

Bugün sizler için yüz tiplerine uygun saç modellerinden bahsedeceğiz. Buna öncelikle üçgen yüz tipine uygun saç modellerinden oluşan bir dosya hazırlayarak başladık. Yüz şekliniz saçınızın şeklini de belirler. Yüzünüzün şekline göre kendinize en yakışan saç modelini bulabilirsiniz. Başkasına çok yakışan bir saç modeli siz de çok da güzel durmayabilir. Bu sizin yüz şeklinizden kaynaklanan bir durumdur. Yüz şeklinize uygun bir model ile dünyaca meşhur yıldızlar kadar göz kamaştırabilirsiniz. Yüz tipinize uygun olmayan bir model ise size kendinizi kötü hissettirecektir. Sizin için hazırladığımız dosyada size uygun olabilecek bir çok farklı model bulabileceksiniz.

 Resimleri tam boy görüntülemek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

Üçgen yüz alnın dar, çene kemiklerinin daha geniş olduğu yüz şeklidir. Bu sebeple saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerjiyle dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz. Küçük kare kesimler hoş olur.

Ters üçgen yüz ise alnın geniş çenenin uzun ve sivri olduğu bir yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür. Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek saç tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz. Ancak kendinize biraz dengeli, uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersini yaparak enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.

Her iki üçgen yüz tipinde de katlı kesimler tercih edilmelidir.