Mooda ve Son Trendler

Kestane Saç Renkleri

  • 28 Mart 2012
  • Kestane Saç Renkleri için yorumlar kapalı
  • 42.923 kez görüntülendi.

Kestane saç renkleri doğal tonlar olduğu için bir çok kadın tarafından tercih edilen saç renkleridir. Türk kadınlarının büyük çoğunluğunun doğal saç rengi kestane tonları olduğu için özellikle saç rengini değiştirmeden yalnızca ışıltı katmak ya da beyazları kapatmak amacıyla kullanmaktadır. Saç boyası üreticileri tarafından kestane renginin bir çok farklı tonu üretilmektedir. Açık ya da koyu kestane, kızıl kestane ve dore kestane bunlardan yalnızca bir kaçıdır. Ten renginize uygun doğru kestane tonunu seçmek için arkadaşlarınıza ya da bir uzmana danışabilir ya da sizin için hazırladığımız dosyaya göz atabilirsiniz. Dosyamızda ünlülerin saç renklerinden farklı ten renklerine uyumlu farklı kestane tonlarına kadar bir çok fotoğraf bulunuyor.

Resimlerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

Kestane tonları kış mevsimi için ideal bir tondur. Doğal bir saç rengi olduğundan dolayı rüzgarın vermiş olduğu dağınıklığı, yağmurun saçları bozması, ıslatması, sağlıksız ve bakımsız kalmasını belirginleştirmez. Sarının aksine çok fazla bakım gerektirmez. Kışın soğukta taktığımız yün bereden saçlarımız elektriklenir. Kahve tonları, kestane tonları, kumral tonları gibi renkler bunları belli etmez. Yine kışın ıslanan makyaj akar, bozulur çirkinleşir. Kestane saç rengini seçerseniz makyaj yapmayı gerektirmez. Zarif ve nazik bir renk tonudur. Doğal bir saç rengi için ise doğru bir seçimdir.

Kestane tonları bir çok firma tarafından piyasaya sürülmektedir. 2012 trendi arasında bulunan dore saç renginin özelliği parlak bir kestane rengidir.  Dore kestane tonları beyaz tenliler için ve buğday tenliler için ideal bir seçim olacaktır. Sizler saç boyası seçerken alerjiniz olup olmadığına, saç yapınıza uygun olup olmadığına ve ten rengine göre bir renk seçimi tercih yapabilirsiniz. Genç kızlarda dore tonları çok daha ışıltılı durmaktadır.