Mooda ve Son Trendler

Göğüs Egzersizleri

  • 19 Şubat 2012
  • Göğüs Egzersizleri için yorumlar kapalı
  • 2.749 kez görüntülendi.
Göğüs Egzersizleri

1. Adım Şınav

“Klasik şınav hareketi, göğüs, kol ve karın kaslarını hedef alır ki tüm bunlar göğüs bölgesini de çalıştırır. Bu hareketi biraz daha kolaylaştırmak için ilk başladığınızda dizlerinizi yere koyarak deneyin. 15 tekrar yapın.

2. Adım Diyagonal Şınav

“Klasik şınav pozisyonu alın ve bir elinizi diğerinden 15 cm uzağa ve yukarı doğru koyun. Vücut gücünüzü artırmak için her taraf için 10 kez tekrarlayın.

3. Adım Kol İtme

“Egzersizinizi bu hareketlerle tamamlayarak göğüs, kol ve karın kaslarım şekillendirebilirsiniz. Ellerinizi bir sandalyenin üzerine koyun (sırtınız sandalyeye dönük olsun) Dizlerinizi yere 90 derece olana kadar bükerek yere doğru çömelin kollarınızı iterek kalkın. 15 tekrar yapın.

Günlük Alışkanlıklar

Birkaç iyi alışkanlık göğüs bölgenizin güzelliğini değiştirebilir.

1 Dik Durun

Kambur durarak onları saklamayın! Duruşunuzu düzeltmek ve sırt ağrılarınızı gidermek bir yana omuzlarınızı geri atarak dik durduğunuzda göğüsleriniz de bu hareketi takip ederek yukarı kalkar.

2 Soğuk Suya Alışın

Evet, rahatlatıcı olabilir ama göğüs güzelliğiniz için çok sıcak ve uzun banyoları unutun. Sıcak su göğsün diriliğini bozar. Banyodan çıkmadan önce göğüslerinize soğuksu tutun.

3 Serbest Bırakın

Eğer çok ağır ve büyük göğüslere sahip değilseniz, evde olduğunuz zamanlarda sutyeninizi çıkararak rahat edin. Böylece destek dokuların diriliğini sağlayabilirsiniz.

4 Yüzmeyi İhmal Etmeyin

Yüzme, göğüsleri olduğu kadar vücudun genel görünüşünü güçlendirmek ve şekillendirmek için mükemmel bir spor. Özellikle sırt üstü yüzmeyi tercih edin.

5 Kilonuzu Koruyun

Anlık kilo değişimleri cildinize zarar verebilir. Zayıflamak istiyorsanız bunu zamana yayarak yapın. Aksi takdirde göğsünüzün güzelliği ani ve hızlı bir zayıflamadan zarar görebilir..