Mooda ve Son Trendler

10 Adımla Güne Kolay Başlayın

  • 03 Şubat 2013
  • 10 Adımla Güne Kolay Başlayın için yorumlar kapalı
  • 12.629 kez görüntülendi.
10 Adımla Güne Kolay Başlayın

İşe yetişme telaşıyla güzelliğinizden ödün vermek yerine bu önerilere kulak verin

1- KAHVALTINIZI DONDURUN
Sabah kahvaltı hazırlamakla uğraşmayın ve hazırladığınız içeceği bardağa doldurup için.”İşe giderken yolda içebilirsiniz” Başka bir fikir ise, pazar gecesinden hazırladığınız karışımı dondurma kalıplarına döküp derin dondurucuya koymak ve tüketmek olabilir..
2- SAÇINIZI TOPLAYIN
Fön çektirmeye vaktiniz yok mu? Saçınızın sadece üstte ve öndeki tutamlarım düzleştirin ve ensede bir at kuyruğu ya da topuz yapın. Alnınıza yakın olacak şekilde bir bant takarak düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz.
3- FAVORİ ELBİSENİZİ YARATIN
Çok beğendiğiniz bir elbise bulduğunuzda onu iyi bir terziye götürün ve her sezon için farklı renk ve desenlerde aynısından yapmasını isteyin. Dikkat çekici bir kolye ya da ilginç bir bileklikle tamamlayarak her elbisenin özel olmasını sağlayabilirsiniz.
4- IŞILTINIZI ÖNCEDEN EDİNİN
Akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra gece kreminizin içine birkaç damla otobronzan karıştırıp sürün sabah yüzünüzde pürüzleri kapatan bir ışıltı olacak böylece yoğun bir makyaj yapmaya gerek duymadan evden çıkabilirsiniz.
5- OFİSTE RÖTUŞ YAPIN
Saçlarınız dalgalı ise gece yatmadan yıkadıktan sonra nemliyken topuz yapıp öyle yatın. Ofise gittiğinizde saçınızı açın ve çekmecenizde bulundurduğunuz maşayla yüzünüzün etrafındaki tutamları şekillendirin.
6- OJENİZİ HARCAMAYIN
Evden çıkmak üzereyken koyu renkli ojenizin bozulduğunu gördünüz. Ama kuaföre uğrayıp düzelttirmek için vaktiniz yok. Çözüm basit. O tırnağızdaki ojeyi silin. Ayakkabınızı giydikten sonra tırnağınıza önce baz ardından oje sürün. Ne kadar az kat sürerseniz dağılma riski o kadar azalır.
7- KIYAFETLERİNİZİ ETİKETLEYİN
Pazar gecesi tüm haftanın planını yapın ve her gün ne giyeceğinize karar verin. Seçtiğiniz kıyafetlerin üzerine günlerin isimlerini yazarak dolaba yerleştirin.
8- PRATİK OLUN
Her gün kullandığınız makyaj malzemeleriyle sadece özel zamanlarda kullandıklarınızı ayırın. Çok amaçlı ürünleri kullanmaya bakın.
9- ÇANTANIZI ÖNCEDEN HAZIRLAYIN
Çantanızı her gün değiştirenlerden misiniz? Eğer öyleyse anahtarınız, cüzdanınız ve cep telefonunuzu koyabileceğiniz çıkarılabilen bir çanta organizatörü işe yarayacaktır..
10- SABAH SPORUNU ARADAN ÇIKARIN
Arabanızı almak yerine metroya tempolu adımlarla yürüyüş yaparak sabah sporunuzu yapmış olursunuz. Ofise gittiğinizde tazelenmek için ıslak mendilleri ve deodoramnızı çantanıza atın.

Nihals~~