Mooda ve Son Trendler

Saç Kaynak Yöntemleri…

  • 06 Aralık 2011
  • Saç Kaynak Yöntemleri… için yorumlar kapalı
  • 4.104 kez görüntülendi.
Saç Kaynak Yöntemleri…

Saç uzatmak artık sanıldığı kadar zor değil. Uzun saçınız olsun istiyorsunuz ama bunun için beklemekte istemiyorsunuz, rüzgarda uçusan ışıltılı saçlarınız mı olsun istiyorsunuz?
Kesiminden dolayı kendi kendinize sıkıntı yaptınız.. Dert etmeyin!
Saç aralarına renk katmak istediğinizde, alışık olmasanızda değişik renklerde ama boyamadan hareket katmak istediğinizde, Hastalıklardan sonra kalınan kısmi yada tam saçsızlıktan  kurtulmak için, çeşitli yöntemlerde yapılan kaynaklar imdadınıza yetişiyor. Saç teknolojisi her geçen gün biraz daha ilerliyor.


Kullanılan yöntemler, uzun ve gür saçların hayal olmadığının en iyi göstergesidir.

Profosyonel ekip işi olmakla beraber, alınan eğitimlerle uzmanlaşan ellerde yapılan kaynaklarla harika Saçlara kavuşabilirsiniz.
Kendi kendinize evde ortamında takabileceğiniz ve istediğinizde çıkarabileceğiniz kaynaklar olmakla beraber, belirli süre kullanabileceğiniz  kalıcı kaynaklarda mevcuttur.
Şu anda popüler olarak yapılıp kullanılan, farklı malzemelerle takılan bir kaç farklı kaynak çeşidi, saçınıza zarar vermeden sizi mutlu edecek en doğru seçeneğe ulaşmanıza yardımcı olacaktır…


Acil Durumlarda Peruk Kurtarıcı Olabiliyor.

ÇıtÇıt;
Gerçek saçtan üretilen, parçalardan oluşan, Uzatma ve yoğunlaştırma için kendinizde takabileceğiniz ideal bir çözümdür.
Saça asla zarar vermez, işiniz bittiğinde hemen çıkarabileceğiniz bir kaynak şeklidir. Takıldıktan sonra saçınıza her türlü şekil yaptırmanız da mümkündür.
Postiş;
Saçın arka tarafından lastikle veya tokayla takılan kuyruk oluşturabileceğiniz ürünlerdir. Gerçek saçtan ya da sentetikten üretilirler.

Rasta;
Saç ilave edilerek saçın örülmesi şeklinde kullanılan bir tekniktir, zahmetli bir yöntemdir.


Eskiye Oranla Renkli Rasta da Tercih Edilmektedir.

Halkalı Kaynak;

Halka kaynak takıldığında görüceksiniz ki, muhteşem saçlarınız olucak. Uzman ellerden çıkmış kaynaklarınızı 3 -4 ay gibi sürelerde kullanabilirsiniz ki;  bu durum da halkalı kaynağı daha popüler yapıyor.  Bir saatte takılabilen bu sistem sökülürkende sizi yormadan kuaför koltuğuna saatlerce esir  etmeden kolaylıkla yapılan bir ilave yöntemidir. Kullanılan malzeme çok önemlidir.

Poliüretanlı kaynak;
Çok ince bir şerit zemin üzerine dikilmiş saçlar çift taraflı bant sistemiyle saçınıza yapıştırma yöntemiyle saça ilave edilir.
4-5 ay gibi dönemlerle tekrar edilerek kullanılabilir pratik bir sistemdir.

Keratin kaynak;
Keratin adı verilen bir maddeyle saçların, kaynak saçlarla tutturulması yöntemidir. Kısa sürelerde takılıp sökülmesi mümkün olan bu yöntem,  halkalı kaynak gibi revaçta bir yöntemdir.

Takma saç;
Kişinin başına kendi saçıymış gibi taktığı saçlı fileye peruk denir. İstenilen renk ve şekillerde bulmak mümkün. Hiç kimseye ihtiyacınız olmadan takabilirsiniz.

Bu yöntemi erkeklerde kullanmaktadır. Doğal veya sentetik peruk kullanabilirsiniz.
Tercih edeceğiniz perukların sentetik malzemeden üretiliyor olması daha ucuz olmaları anlamına geliyor. Gerçek kaliteli saç tahmin edeceğiniz gibi daha pahalıdıt. Doğal saçlara her türlü boyama işleminin yapılabildiğini de hatırlatmakta fayda var, tercih sıralamamızı bu nedenleri sorgulayarak yaparsak hüsrana uğramayız.

Saç kalitesi bakımından özellikle Türk insanının saç yapısına uyan saçlar tercih edilmeli,  saçın geldiği ülke sorgulanmalı, özellikle bilinmelidir ki;  Türk Cumhuriyetlerindeki saç yapısı ırk olarak bizlerle örtüşüyor.  Bir takım uzak doğu menşeili saçların, boyama gibi işlemlerde saçımızla uyum içerisinde olmayacağını bilmeliyiz.

Görülüyor ki saç, kadınların dünyasında daha fazla önem taşıyor.  Güzelliğin sırrı zannederim saçlarda gizli…
Kadınların güzelleşmek uğruna yaptığı her yöntem aslında doğasında olan bir mecburiyetidir.
Kendi saçımız gibi hiç bir yöntemin olmayacağını bilmenizi isterim.  Sağlıkla bakılan, bakımı yapılan, yıpratılmayan kaliteli saçların bizi daha mutlu edeceğini unutmayalım!

zp8497586rq