Mooda ve Son Trendler

Brezilya Fönü

  • 02 Nisan 2012
  • Brezilya Fönü için yorumlar kapalı
  • 4.332 kez görüntülendi.
Brezilya Fönü

Brezilya Fönü altı ay gibi bir süre düz saçlar vaat ediyor. Kabaran, canlılığını kaybetmiş saçlar Brezilya Fönü ile yeniden hayat buluyor.
Saçlarında dalgalı olması nedeniyle her seferinde fön çektirmek zorunda kalmadan geçireceğiniz altı ay, kadınların hayatına inanılmaz kolaylık ve dolayısıyla bakımlı, hergün fönlü görünen bakımlı saçlar anlamına geliyor. Özellikle yaz aylarında sıcak olması sebebiyle fön çektirmek bir işgencedir. Brezilya fönü ile bu sıkıntı son buluyor. Ayrıca cansızlaşmış saçlara bakım anlamına da gelen brezilya fönü, saçlara yapılacak en kalıcı bakım…


Kabarık yada bonus tabir ettiğimiz saçlara uygulandığında sonuç mükemmel oluyor.

Brezilya Fönü saçta nasıl olurda düzleşme ve bakım sağlar diye düşüneniz olursa, cevabı çok basit: Saça uygulanan ilaç saçın kendi yapısında da bulunan keratin maddesidir, bu saç katlarını açarak içlerine nüfuz eder ve 230 derecede ısıtılmış özel titanyum plakalı saç düzleştiricisi ile ısıtılınca nano moleküller saçtaki çatlakları doldurarak şişer bu hem saçı düzleştirmiş hem de tamir etmiş olur. Yapılacak işlem 1-2 saatte yapılıyor, fakat 3 günlük takiple tamamlanıyor. Brezilya Fönü yaptırmadan önce çok iyi araştırmanızı tavsiye ederim.
Uygulama yapacak olan merkezin bu konuda iyi eğitim almış olmasına dikkat edin. Acemi ellerde yapılan Brezilya Fönü ile sonunda hüsrana uğramayın. Brezilya Fönü uygulaması için kullanılan ilaçta bu işlemde önemli bir rol oynuyor. Zira, piyasada satılan bazı ilaçlar içeriği itibariyle formaldehit yani zehir oranı yüksek olabiliyor.


Her türlü yıpranmış saça uygulanır.

Bu yüzden kuaförünüzden kullanacağı ilaç ile ilgili bilgi isteyiniz. Brezilya Fönü yaptırmaya karar verdiğinizde ve doğru adreste olduğunuzdan emin olduktan sonra, İşlem yaptırmak için uymanız gereken bir takım kurallar olduğunu unutmayın. Bu kurallar; Öncelikle saçınızı boya yaptıracaksanız boyanızı işlemden önce muhakkak yaptırmış olmalısınız.
Brezilya Fönü ilk olarak özel şampuanıyla yani sodyumsuz şampuanıyla yıkanır ve tamamen kurutulur. İkinci adımda ise, Brezilya Fönü için kullanılan solüsyonu saç diplerine değdirilmeden tüm saça aynen boya yapar gibi sürülür. Yaklaşık 40 dakika kadar saçta bekletilir ve ardından titanyum plakalı özel saç düzleştitici ile bu solüsyon saça sabitlenir.


Her gün açınıza fön çektirme derdine son.

Her tutam saç için 8-10 kez üzerinden geçilir.Yalnız tüm bu işlemler açık havada yada bir pervane karşısında yapılmalıdır ki, solüsyondan çıkan koku kesinlikle teneffüs edilmemelidir. Bundan sonraki işlemler ise 4.güne kadar her gün maşalama işlemi tekrarlanmalı ve saç asla nemlenmemeli ve ıslanmamalıdır. 4. gün ise saç Brezilya fönüne uygun özel şampuanıyla yıkanmalı ve bundan sonraki yıkamalar için de bu şampuan kullanılmalıdır.


Sodyum Saçtaki keratini çözen bir maddedir.

Bu yüzden Özellikle sodyumsuz şampuan tercih ediniz. Ayrıca Deniz suyunda da sodyum olduğunu unutmamalıyız. Yaz aylarında yapılan işelmşerde denize girildikten sonra hemen saç tatlı bir suyla durulanmalıdır. Yoksa yapılan fönün hiç bir kalıcılığı olmaz.
Brezilya Fönü 200-600 TL arasında değişen fiyatlarla yapılmaktadır.