Mooda ve Son Trendler

Siz Evlenmeye Hazırsınız Mutfağınız Hazır mı?

  • 24 Ekim 2011
  • Siz Evlenmeye Hazırsınız Mutfağınız Hazır mı? için yorumlar kapalı
  • 3.140 kez görüntülendi.
Siz Evlenmeye Hazırsınız Mutfağınız Hazır mı?

Evlilik öncesinde mutfak..

Siz evliliğe hazırsınız peki ya mutfağınız? Bu önerileri okumadan mutfağınızı hazırlamayın..

Misafirliğe Bekleriz..

Yeni evlilerin evinden misafir eksik olmaz.. Çeyizliklerin ortaya çıktığı maharetli ellerden çıkma enfes yemeklerin yapıldığı bu davetlerde sofranızın damaklardan önce göze hitap etmesini istiyorsanız porselen bir yemek takımı çeyizinizde mutlaka bulunmalı. Modern çizgilerin modern sofralarda şıklığın anahtarı olacaktır..

Porselen Yemek Takımı

İşin Sırrı

Evlilik listesi yaparken ilk sıralarda yer alması gereken bir mutfak yardımcısı da iyi bir bıçak setidir.. İyi bir ahçı olmayabilirsiniz ama iyi birbıçak seti sizi bu konuda ustalaştırabilir. Bu yüzden mutlaka iyi bir bıçak seti çeyizinizde olmayı hak ediyor.. Soyma, sıyırma, doğrama, ekmek ve şef bıçakları tam size göre..

Bıçak Setleri

Bir gelinin çeyizinde mutlaka olması gereken, mutfakta bir kadının en büyük yardımcısı düdüklü tencereler, yemek yapma konusunda acemi olan gelin adaylarının daha hızlı pişen daha lezzetli yemekler yapabilmelerinin sırrını oluşturacaktır.. Mutfaklarımıza işlevselliği, üstünlüğü ve teknolojiyi getiren yemek pişirmeyi kolaylaştıran düdüklü tencereler yemek yapmayı keyfe dönüştürüyor ve kim korkar yemek yapmaktan dedirtiyor..

Düdüklü Tencere

Porselen ile ilgili püf noktaları

Porselen tabaklarınızı dolaba kaldırırken aralarına havlu koyarak çizilmelerini önlemeye yardımcı olun..

Altın ve platin renklerden oluşan desenli porselen takımlarınızı mikro dalga fırında kullanmayın..

Porselenleriniz fırında kullanılmaya uygun bile olsa, fırından çıkardığınızda  soğuk ve ıslak yüzeylere temas etmesi durumunda çatlayıp kırılabilir dikkat edilmesi ve fırın kullanımının tercih edilmemesi önerilir…