Mooda ve Son Trendler

Mutfağı Daha Verimli ve Keyifli Hale Getirme

  • 16 Ocak 2012
  • Mutfağı Daha Verimli ve Keyifli Hale Getirme için yorumlar kapalı
  • 2.952 kez görüntülendi.
Mutfağı Daha Verimli ve Keyifli Hale Getirme

1. Mutfakta tek düzelikten sıkıldıysanız eğer üstesinden gelmek için farklı malzemeleri bir arada kullanabilirsiniz, tezat yaratmak istiyorsanız da ahşap ile el boyaması ürünleri kombinleyerek tezatlık oluşturmanız da mümkün

Koku derdiniz mi var ve artık daha modern bir ve yeni nesil bir şeyler mi arıyorsunuz o zaman İnokslar artık çok moda..

2. Emiş güçleri ve sıra dışı tasarımlarıyla mutfak dekorasyonun iddialı ajanları: Davlumbazlar.. Mutfaların olmazsa olmaları değil midir. Gereksiz kokuları def etmenin en akıllıca çözümü yeni nesil tasarımlarla bir göz atmadan önce kısa bir bilgi ile nasıl temizlemeniz gerektiğini söylemek istiyorum..

Davlumbaz temizliği
1. İnoks ve cam yüzeyler kolaylıkla çizilebileceği için lekeleri tel ile ovmak yerine sünger gibi yumuşak yüzeyli bezler tercih edin.

2. İnoksların lekelerini kolay kolay çıkaramıyorsanız ve bundan da şikayetçi iseniz bebe yağını pamuğa döküp silmeyi de deneyebilirsiniz.

3. Asit özelliği fazla olan kimyasallar yüzeylerin aşınmasına ve doku bozulmalarına sebep oluyorlar sizde sirkeli ve limonlu su ile temizlemeyi deneyin ideal bir yöntem olduğunu göreceksiniz.

Yeni nesil tasarlanmış davlumbazlara şimdi göz atabiliriz…

3. Sadece beyaz mı olur?
Ankastre ve solo beyaz eşyalar, eskisi gibi sadece beyaz değil artık! Metalik griden kırmızıya farklı renklerde fırınlar, buzdolabı ve çamaşır makineleri görmek mümkün. Bu sebeple satın alma aşamasında, evinizin renk düzeni ve mobilya yapısına uygun modelleri tercih edebilirsiniz.

4. Tezgah arasına mutfak gereçlerinizi koymak iyi bir fikir olabilir..

5. Temizlik malzemeleriniz için geniş yeriniz yoksa temizlik süngerlerinizi ve benzeri şeyleri koyabileceğiniz sıvı sabunluklarla  çözüm üretebilirsiniz..

6.  Mutfak dolap kapaklarınızı değişik renklere boyayabilir, stensil desen yaparak veya çıkartmalarla canlı bir hava katabilirsiniz, yaparken zevk alacağınız gibi mutfaklar daha eğlenceli bir hal alabilir..

7.  Daha ferah bir mutfakta bulunmak istiyorsanız şayet parlak lake yansımalı boyalar kullanabilir ve açık renk tercih edebilirsiniz, bu renk uygulamaları mutfağı ve kullanıldıkları alanı geniş gösterecektir..

Kolaylıklar..

Nihals~~