Mooda ve Son Trendler

Makyaj Sırları

  • 14 Ağustos 2011
  • Makyaj Sırları için yorumlar kapalı
  • 2.778 kez görüntülendi.
Makyaj Sırları

 

Evveeeeet sevgili hanımlar; ister genç olsun ister olgun, ister çalışan olsun ister ev hanımı ya da öğrenci, hepimizi yakından ilgilendiren bir konudur makyaj ve kozmetik ürünleri… Her zamanda, günün her saatine göre, her ortama ya da kıyafete uygun makyaj yapabilmeyi, etrafımızdakilerin ilgisini çekebilmeyi hepimiz isteriz.

Bunun için uzman olamaya gerek yok. Birkaç ufak ipucu belki işimizi bir nebze kolaylaştırır. Bakımlı olmak, çekici ve güzel görünmek  için, birbirine uyumlu renklerin hakim olduğu, hafif bir gündüz makyajı, gözlerimizin güzelliğini ortaya çıkaracak, bakışalarımıza buğu ve anlam katacak dumanlı ya da gölgeli dediğimiz  göz makyajı hileleri, yüzümüzdeki minik kusurları kapatacak, hem gündüz hem de gece kullanabileceğimiz, fondöten veya kapatıcılar ve bunları doğru kullanmak çok önemli…

En önemli işimiz ise doğru ve sürekli cilt temizliği…

Bu yaz denize, havuza gidemedim… Bir şöööyle istediğim gibi bronzlaşamadım diye üzülmeyin.. Ufak tefek makyaj hileleri ile bronz bir tene kısa sürede kavuşacaksınız…

bronz makyaj teknikleri

İlk önce kendi cilt tonumuza uygun bir nemlendiriciyi yüzümüze ve boyun bölgemize uygulayacağız. Bronz tonlardaki fondöten ya da kapatıcımızı yüzümüze iyice yedirdikten sonra, yine bronz tonlardaki pudramız ile kapatıcımızı yüzümüze sabitlemeliyiz. Allık seçimi de şeftali yada ışıltılı kahve tonlarda olmalı. Göz makyajında ise tercihimiz mutlaka ışıltılı altın ya da gümüş renklarde olmalı… En son uygulama ise dudak parlatıcımız; aynı şekilde ışıltılı tonlarda bir parlatıcı tercih etmeliyiz.

buğulu bakışlar

Bakışlarımıza biraz daha anlam ve buğu katmak için, göz makyajımızı mutlaka birbirine uygun tonlarda en az iki farklı renk kulanarak yapmalıyız 😉 rimeli de bolca sürmeyi unutmayın sakın!

gündüz makyajı

Gündüzleri dışarı çıkarken, işe ya da okula giderken açık tonları tercih etmeliyiz. Yine cildimize uygun bir kapatıcı ile işe başlayıp, ten rengimize göre pembe ya da pudra tonlarda makyajımızı tamamlayabiliriz…

gece makyajı

Yaz geceleri sıklıkla düğünlerin, nişanların, çeşitli kutlamaların olduğu zamanlardır. Bu tür etkinliklerde bütün gözlerin üzerinizde olması için makyajınızı biraz daha belirgin yapabilirsiniz.

Her zaman güzel, her zaman bakımlı olmak hanımlara kendilerini iyi hissettirir ve güven verir. Kendimize biraz zaman ayırarak, göz alıcı görünmek hiç de zor olmasa gerek…..