Mooda ve Son Trendler

Kuzey Stili Dekorasyon

  • 26 Şubat 2012
  • Kuzey Stili Dekorasyon için yorumlar kapalı
  • 3.800 kez görüntülendi.
Kuzey Stili Dekorasyon

Yeni dekorasyon stili olarak tercih edilmeye başlanan, işlevsellik ve sadelik açısından rahatlığı temsil eden kuzey stili, sıkça göze çarpıyor.
Genelde iskandinav tarzı olarak benimsenen tarz günümüzde çok tercih edilmektedir.

Kuzey stilinde ilk akla gelen çizgisi, modern ve sade oluşuyken son dönem tasarımlarda form ve malzeme değişikliği, ayrIca renkleriyle  kendini değiştirdiğini yeni değişimlere açık olduğunu ifade ediyor. Uygun kontraslar yaşam alanlarının temel anlayışını değiştirmeyerek aile yaşamıni ön planda tutularak hareketli atmosferlerde nefes aldirmaktadir.

kuzey stilinde ferah kullanımı hemen dikkat çekiyor.

Kilimin sıcaklığı modern çizgilerle uyum içerisinde..

Stilin öne çıkanları ise çoğunlukla pastel renkler, aydınlık mekanlar, ve parlak mobilyalar, keten yada koton kumaşlar. Pastel renklerde amaç sıcak ama huzurlu ortam yaratmakken, kırmızı siyah ve lacivert detaylarda alternatif olarakta görünmektedir.

Beyaz  ve gri renk  uyumu kendini tüm kombinasyonlara taşımaktadır.

Bu durum duvar kağitlarindada kendini gösteriyor. Çizgiler ve çiçekler havayı soğuk iklimine inat ısıtıyor. Mobilyalarda zarif kıvrımlar özellikle mobilya ayaklarında tercih ediliyor.

Doğal ağacı her ortamda tercih edebilirsiniz.

Oturma alanlarında düz bank modelleri ve depolama tercih ediliyor. Polar tercihlerini yerini deri, koton, keten, yün birlikteliklerine bırakıyor.

Şık ama sade renk tasarımlarıyla  tercihiniz olacaktır.

Soğuk görünmesine karşılık aslında ince detaylarla ısıtılan tarz yeni tarz arayışı için dingin bir liman olmaya çoktan aday…

Şafak..