Mooda ve Son Trendler

Kıvırcık Saç Modelleri

  • 25 Mart 2012
  • Kıvırcık Saç Modelleri için yorumlar kapalı
  • 5.701 kez görüntülendi.

Kıvırcık saçlı kadınlar genellikle saçlarından şikayetçi olmaktadır. Kıvırcık, düz veya dalgalı saçların kendine göre zorlukları var, ama bu güzel ve şık görünmeyeceği anlamına gelmez. Kıvırcık saçlarınız ile doğal, kadınsı, gizemli, seksi, göz alıcı ya da romantik görünebilirsiniz. Önemli olan saç kesiminizdir. Kıvırcık saçlı kadınların şikayetçi olduğu başka bir konu ise saçlarının bir türlü uzamıyor oluşudur. Aslında kıvırcık ya da düz bütün saçlar hemen hemen aynı oranda uzar ama kıvırcık saçlarda saç kıvrık bir şekilde uzadığı için saç daha yavaş uzuyor gibi görünmektedir. Bu sebeple kıvırcık saçlı kadınların tercihi genellikle kısa ya da orta boy saç uzunluğu olmaktadır.

Resimlerin büyük halini görüntülemek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

Eğer uzun kıvırcık saçlarınız varsa, saçlarınızı mutlaka katlı kestirmelisiniz. Düz kesimler saçlarınızın daha da kabarmasına yol açacağından hem görüntü açısından şık olmaz hem de kontrolü zor olur. Orta boy kıvırcık saçlarınız varsa küt kesimleri ya da katlı kesimleri deneyebilirsiniz. Düz küt kestirecekseniz kontrolü zorlaşır ama tokalarla saçlarınızı daha da güzelleştirebilirsiniz.

Kısa kıvırcık saçlarınız varsa yüz tipiniz çok önemlidir. Oval ya da yuvarlak yüzlerde kısa kıvırcık saçlar çok hoş dururken kare üçgen gibi sert hatlı yüzlerde yüz hatlarını daha da sertleştirdiği için tercih edilmemesi gerekir.

Kıvırcık saç diğer saç tiplerine göre daha fazla bakım istemektedir. Kabarmayı önlemek için mutlaka saç kremi kullanmanız gerekir. Eğer saçlarınız kuruysa haftada bir kez saç maskesi kullanmanızı öneririz. Buklelerinizi daha belirgin hale getirmek içinse durulanmayan saç bakım ürünlerini kullanabilir jöleyle saçlarınızı sabitleyebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız dosyada uzun kısa bir çok farklı kıvırcık saç stili bulabileceksiniz. Size uygun modeli seçip deneyebilirsiniz.