Mooda ve Son Trendler

Adım Adım Fön Nasıl Çekilir

  • 09 Şubat 2012
  • Adım Adım Fön Nasıl Çekilir için yorumlar kapalı
  • 3.330 kez görüntülendi.
Adım Adım Fön Nasıl Çekilir

Evde saçınızı ne kadar iyi kurutursanız kurutun bir profesyonelin elinden çıkan saç her zaman daha güzel görünür. Bugüne kadar durum böyle olsa da birkaç alet ve uzmanlardan aldığımız işe yarayan öneriler sayesinde daha önce para vererek elde ettiğiniz saç modellerini kendiniz yapabileceksiniz..

Kuaförden çıkmış gibi görünen saçlar için ilk aşama duşta başlıyor. “Saçın hareketli olması için tamamen arınmış olması şart. Saçınız ıslakken (az nemli saçta şampuan iyi köpürmez) 1 TL büyüklüğünde şampuanı parmak uçlarınızla başınıza masaj yaparak dağıtın (Bunu yaparken saç diplerini sert hareketlerle ovmak elektriklenmeye ve karışmaya neden olur). Saçı durulayın, krem uygulayın ve biraz dayanıp duşu soğuk suyla bitirin. “Bu saç kütikülünü kapatarak parlak olmasını sağlar, diyor uzmanlar..

1. ADIM KURUTUN

1 NEMİNİ ALIN Saçın ıslaklığını bir havluyla ovalamadan sadece hafif hareketlerle bastırarak alın. “Eğer çok sert bir şekilde yaparsanız saç telleriniz kırılabilir. Ardından geniş dişli bir tarakla saçı açın.

2 ÜRÜN SÜRÜN Uygulayacağınız ürün nemli saça daha iyi nüfus eder. Bu yüzden saç tipinize uygun bir şekillendirici losyon ya da hacim veren bir ürün sürmek için doğru zaman.

3 HIZLI KURUTUN Kurutma makinenizi en yüksek ayarda çalıştırın. Parmaklarınızı nazikçe saçınızın arasından geçirerek makineyi sabit bir şekilde aşağı doğru tutarak kurutun.

2. ADIM AYIRIN

1 TEPEYİ AYIRIN Alın çizginizden başlayarak krepe tarağının ince ucuyla bir u harfi çizin ve başınızın üstündeki ve öndeki tutamı ayırın. Saç tutamını döndürerek bir klipsle tutturun. Bu aşamayı es geçmeyin. “Saçı bölmelere ayırmak her tutamı iyice kurutmanızı sağlar ki bu da daha sonra kabarmasını önler.

2 ORTAYI AYIRIN Bir kulaktan diğerine uzanan başın arka kısmındaki bölgeyi de ayırın ve yine klipsle tutturun.

3 GERİ KALAN TUTAMLARI TOPLAYIN Arkada ve altta kalan tutamları da aynı şekilde ayırarak tutturun.

3. ADIM DÜZLEŞTİRİN

1 TEPEDEN BAŞLAYIN Kendinize fön çekmek kollarınızı ağrıtacak. İşe tepedeki tutamlarla başlayarak aslında en önemli bölgeye daha fazla emek vermiş olacaksınız.

2 YEDİ CM”LİK TUTAMLARI KURUTUN Düz oval bir fırça geniş tutamları kolayca kavramanıza yardımcı olur. Makinenin ucuna havayı doğrudan saça yönlendiren ucunu takın. Saçı dışa doğru çekerken, fön makinesini dik bir şekilde tutun, yavaşça aşağı doğru indirerek saçı kurutun.

3 DOLAYIP TUTTURUN Düzleştirdiğiniz tutamların bozulup kabarmaması için iki parmağınızla dolayarak tepeden klipsle tutturun.