Mooda ve Son Trendler

Duvar Kağıtları Hakkında Bilinmesi Gerekenler…

  • 16 Mart 2012
  • Duvar Kağıtları Hakkında Bilinmesi Gerekenler… için yorumlar kapalı
  • 3.806 kez görüntülendi.
Duvar Kağıtları Hakkında Bilinmesi Gerekenler…

Duvar kağıtları evinizi değişik bir ambians yaratmakta kararlıysanız uygulayacağınız en mantıklı çözümdür.
Eskiden daha fazla rağbet gören duvar kağıtları zamanla unutulan bir dekorasyon ürünüyken, son yıllarda tekrar hatırlanır olmuştur.
Piyasada bir çok farklı seçenekte duvar kağıtları bulunmaktadır. Teknik olarak araştırıldığında duvar kaplama malzemesi olarak 3 farklı grupta incelenebilir.
-yıkanabilir olması,
-boyanabilir olması,
-silinebilir olması…
Yıkanabilir duvar kağıdı; vinil malzemeden üretilen bir duvar kağıdı olma özelliği taşır. Bu tip duvar kağıtları darbelere dayanıklıdır.

Ayrıca su ile rahatlıkla temizlenebilir. Yani sorunsuzca kullanılabilir. Boyanabilir duvar kağıtları ise; adı üzerinde boyanması gerekmektedir. Çok çabukdökülebilir. Başka türlü kullanılmazlar. Çok fazla tercih edilmemektedirler. Genellikle piyasada tercih edilmediklerinden dolayı bulmakta zordur. Silinebilir duvar kağıdı ise; silinebilir ama dayanıklı değildir. Fazla su kullanıllırsa, kağıt ufalanabilmektedir. Darbe konusunda çok dayanıksızdır.

En ufak bir tırnak darbesinde bile hemen soyulur. Renk alternatifi son yıllarda değişik zevklere göre farklı tasarınları ile dikkat çekmektedir. Ayrıca Son dizaynlarda fark edilir bir değişiklikte, sadece renk ve desen de değil, taşlı duvar kağıtları da bulunmaktadır. Dekorasyon olarak ortamın havasını değiştiren bu duvar kağıtları, evinizin her odasın da rahatlıkla tercih edebileceğinizi, uyumu ile evinizin havasını istediğiniz gibi tasarlıyabileceğinizi odalar yaratırsınız.

Duvar kağıdı almadan önce bir takım incelemelerde bulunun. Bunlar iyi olmayan duvar kağıtlarına dış görünüşlerine bakarak aldanmamanızı sağlar. Seçeceğiniz duvar kağıdının üzerine darbelerde bulunun eğer bu darbeler sonucunda sıyrıklar yada izler soyulmalar oluşuyorsa bilin ki istediğiniz duvar kağıdı bu olmamalıdır.

Ayrıca, suya dayanıklı olup olmadığını, elyaf tabanlı mı yoksa kağıt tabanlı mı olduklarını gösterir etiketlerinide muhakkak kontrol ediniz. Duvar kağıdı masrafsız yani Ekonomiktir. Nefes alan duvarlar, sağlıklı ortamlar demektir. Duvar kağıtları Dekoratif, şık, ve pratik çözümler sunar. Uygulanışı bakımından pratik ve temiz bir işçilikle yapılır, boyamaya oranla daha çabuk ve temizdir.