Mooda ve Son Trendler

Dar Banyolar İçin Çözüm Önerileri

  • 12 Ocak 2012
  • Dar Banyolar İçin Çözüm Önerileri için yorumlar kapalı
  • 3.757 kez görüntülendi.
Dar Banyolar İçin Çözüm Önerileri

Küçük bir banyonuz var ve sizde bundan oldukça şikayetçisiniz..Şikayet edeceğinize gelin birlikte bir kaç çözüm üretelim ha ne dersiniz..
Banyonuzda, küçük değişikliklerle ferah bir kullanım alanı oluşturabilirsiniz. Mesela büyük bir duşa kabin tercih edeceğinize küçük bir tane seçerek işe başlayın, ve desenli paneller yerine düz cam olanları tercih edin..
Aydınlatma ve ayna kullanım yön­temlerini deneyip kullanmakta bir çözüm olabilir ama bu görsel olacağından ne kadar işinize yarar bilemiyorum..Aynı zamanda açık renk seçeneklerinizi ortamı ferah ve büyük gösterir..
Duvarın birinin tamamını ayna ile kapladığınızda ferahlık duygusu oluşturabilirsiniz.
Dar banyolarda seçeceğiniz ayaklı bir lavabo hiç akıl karı değildir bunun yerine altını kullanmak üzere tasarımlanmış dolaplı bir lavabo ayaklı bir lavabodan daha çok işinize yarayacaktır..
Asma klozet kullanıp, rezervuarı gömmeyi tercih edip bir alan oluşturabilirsiniz..Bu tarz ve piyasadan kolaylıkla bulabileceğiniz kullanışlı ürünler alan oluşturmak için idealdir.

Nihals~~

Küçük banyolarda mekanı daraltmamak için küvet tercih etmemeli, illaki olsun diyorsanız da yarım ve derin olanını seçerseniz doğru seçim yapmış olursunuz. Kapaklı bir küvet de tercih edebilirsiniz, kullanılmadığı zamanlarda kapağını kapalı tutup bu alanı değerlendirebilirsiniz ve artık piyasada gördüğümüz başka bir alternatif ise yanlarında çekmeceleri bulunan küvetler tercih edilebilir..
Akıllı bir tercih yapmak istiyorsanız gömme bir dolap yaptırın, gömme dolap aslında tüm sorununuzu ortadan kaldırabilir, duvara montelendiğinde hiçbir mekan kaybı da oluşmamış ve kalabalığınız ortadan kalkmış olur..
Klozetin üzerinde bulunan duvar ise raf yerleştirmeniz için ideal bir yerdir, bu bölüm normalde hiç kullanılmayan ölü bir alandır..
Banyonuzdaki köşeleri de köşe rafları kullanarak değerlendirmeniz mümkün. Böylelikle şampuan ve kozmetikleriniz için bir alan oluşturmuş olursunuz..

Banyonuzdaki eşyaların görünür kısımlarını en düşük düzeye indirgeyin, sadece en önemli kullandıklarınızı göz önünde olsun, kalabalık ne kadar az olursa banyoda o kadar büyük ve sade görünecektir..

Gönlünüzce tasarlayabileceğiniz bir banyoda keyif sürmeniz temennisi ile…