Mooda ve Son Trendler

Takı Tasarımı

  • 20 Eylül 2011
  • Takı Tasarımı için yorumlar kapalı
  • 5.605 kez görüntülendi.
Takı Tasarımı

Bir kadının takı takmadığını düşünmek… İnanın korkunç bir duygudur, hatta abartıyım biraz travmaya sebep olur.
Senaryoların şakayla karışık sonucu ne kadar kötü olsada, dediğimin doğruluğunu kanıtlamak isterim size; şöyle etrafınıza bir bakın, elinde, kolunda, parmağında, boynunda ufacıkta olsa bir takısı olmayan kadın varmı? Günümüzde malzeme sıkıntısı çekmeyen tasarımcılar, kendine özgü modeller yaratabiliyorlar.

Diğer taraftan da özellikle büyük şehirlerde takı sadece kadınların aksesuarı olmaktan çıkmış durumdadır. İstatistik durumları bilmem ama gözlemlerim erkeklerinde takı takmayı sevdiğini gösteriyor. Üstelik artık sınırda yok!
Sizlere de tavsiyem takılarınızı kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz.
Malzemelerinizi belirleyin, tel, çivi, karga burun, zincir, boncuklar, deri ve benzeri ip, yada evinizdeki bazı metaryellerde olabilir. Eğer bu konuyu ilerletmek istiyorsanız; Belediyelerin ve özel derneklerin açtıkları kurslar bu işi öğrenmeniz için çok yaralı olacaktır. Ayrıca malzeme satan dükkanlarda da kurslar verilmektedir.

Bende aldığım takılara verdiğim paralar, eşimin gözüne batmaya başlayınca, takı yapmaya karar verdim. Belki başlarda çok etkin çalışmalarım olmadı ama kopya çekmek başlangıç için iyi bir yöntemdi.
Zamanla teknikler öğrenince işi doğal olarak ilerlettim.
Var olan takılarımın boyunu uzatarak yada kısaltarak farklı renklerde yaparak başladım.


Takı Tasarım Kolye Modeli

Çok kolay bir örnek de vermek istiyorum sizler. Belki başlangıç için çok kolay ama şık durduğuna emin olabilirsiniz. Her türlü kıyafetle kullanılabiliyor.

Kot kıyafetlerle, beyaz bir elbiseyle…
Kullanılan malzemeler irili ufaklı tahta boncuklar, naylon iplik.

Naylon ipi, tüm tathta boncukların üzerinden dolayarak ve arasından geçirerek, kolyenizi oluşturabilirsiniz.Tahta Boncuklarla Otantik Modeller Yaratabilirsiniz.


El Yapımı Kolye Modeli

Şafak..

zp8497586rq