Mooda ve Son Trendler

Evinizi mi Boyamak İstiyorsunuz..

  • 28 Ekim 2011
  • Evinizi mi Boyamak İstiyorsunuz.. için yorumlar kapalı
  • 2.557 kez görüntülendi.
Evinizi mi Boyamak İstiyorsunuz..

Evinizi mi boyamak istiyorsunuz?

Sizlere renkler hakkında bilgi vermek ve boya seçimi hakkında ip uçları vermek için bu yazıyı hazırlamak istedim bir faydam olursa ne mutlu bana..

Mekanlarda değişiklik için başvurulabileceği gibi, artık boya yapma zamanı geldi diye düşünenler için bir yazı yazılması gerekiyorsa doğru yerdesiniz ve okumalısınız…

Dekorasyonunuzdan yola çıkarak elde edeceğiniz bir renk seçerek işe başlayın söyle ki uzman görüşlerinin de yardımını alarak hazırladım bu yazımı, bir boya uzmanının görüşlerine göre;
Boya rengini seçmeden önce mekanınızın dekorasyonunda hakim olan veya kendi istediğiniz renkleri belirlemek önem taşır..Evinizdeki mevcut koltuk renkleriniz, perdeniz veya halınız olabilir, hoşunuza giden bir renge sahip kumaş parçasından da esinlenebilirsiniz ve evinizi o renklerle dekore etmek isteyebilir yada boyayabilirsiniz.. Seçmiş olduğunuz kumaşın yada renklerin içinden siyah, beyaz, gri ve bej haricinde iki veya üç renk seçin.. Cesur bir tercihten yanaysanız en açık tonu ana renginiz olmalı, sakin rahatlatıcı bir mekandan yana ise tercihiniz en doğal tonu ana renk olarak olarak seçmelisiniz.. Duvarlarda kullanılan ana renk odanın geneline hakim olmalı.. Sonra orta tondaki ikinci rengi seçin koltuklarda ve halılarda bulunmasına dikkat edin, kalan en koyu tonu ise az miktarda kullanmalısınız.. Dekorasyon sonunda ana renginiz %60 , ikinci renginiz %30, diğer renkler %10 oranında olmalı..

Nihals~~

 

Bu yıl renk trendleri arasında yer alan ve tüm fuarlarda dikkat çeken, tasarımcıların listelerinin başında yer alan renk şüphesiz limon sarısıydı, umut verici, iyimser aynı zamanda rahatlatıcı bir etkisi olan bu rengi renk paletlerinde görebilir ve hangi markanın limon sarısı hoşunuza gidiyorsa uygulayabilirsiniz..

Hafif çilek kırmızılarının sıcaklığı yaşamı kolaylaştıran bir etkiye sahip.. Bu sıcacık renkleri serinletici grilerle bir arada kullanabilirsiniz..