Mooda ve Son Trendler

Eski Tavadan Yeni Çerçeve

  • 02 Kasım 2011
  • Eski Tavadan Yeni Çerçeve için yorumlar kapalı
  • 3.904 kez görüntülendi.
Eski Tavadan Yeni Çerçeve

Mutfak dolabınızda biriken eskimiş tavalarınızı çıkarın dönüşüm başlasın..

Farklı ebat ve şekillerde kullanmadığınız tavalar..

Kullanılacak Malzemeler

Farklı renklerde yağlı boya

Tiner

Fotoğraf

Tutkal

Araçlar Fırça, Makas,  Çubuk, Hazırlama süresi 2 saat, Kuruma süresi 12 saat

Duvarınıza Yakışanlar

İlk önce fotoğraf seçerek tablonuzun hazırlığına başlayın; çocuğunuzun ailenizin, kedinizin sevdiğinizin ve beğendiğinizin bir fotoğrafı yada fotoğraf yerine kuru çiçekler düğmeler farklı kumaşlarla da tablonuzu oluşturabilirsiniz..

Kırtasiyede veya fotokopicide istediğiniz fotoğrafın renkli fotokopisini çektirin, uygulayacağınız yüzeye göre büyütmelerini yada küçültmelerini isteyebilirsiniz..

Ne renge boyayacağınıza karar verin, istediğiniz rengi elde edene kadar azar azar renkleri ekleyip karıştırın. Pet şişeleri keserek boya kabı olarak kullanabilir çöp şişlerle boyaları karıştırabilirsiniz, masanıza gazete serip ellerinize de eldiven giymeyi unutmayın tabi ki..

İstediğiniz rengi elde ettikten sonra artık tavanızı boyamaya geçebilirsiniz.. Tavanızı bir kavanozun üstüne koyarak daha rahat boyayabilirsiniz.. Kurumaya bırakın kuruma süreleri boyanın cinsine göre farklılık gösterebilir kutunun üzerinden bakabilirsiniz.. Kirlenmiş alanları yada ellerinizi temizlemek için tiner kullanabilirsiniz..

Tavanız kuruduktan sonra kestiğiniz resmin arkasına tutkal sürün ve tutkalı fırça ile kağıda yayın ve resmi tavanın altına yapıştırın.. Daha uzun ömürlü ömürlü olmasını istiyorsanız vernikleyebilirsiniz…

Aynı yöntemle tutkal kullanarak farklı resim yada objeleri de değerlendirip tavanızı süsleyebilirsiniz, hatta tercih ederseniz eğer tavanın içini de kullanabilirsiniz. Yalnız dikkat edin astığınız zaman sapı dolayısı ile uzun çivi kullanmak zorunda kalabilirsiniz buda görünümü bozabilir…

 

Nihals~~