Mooda ve Son Trendler

Piramit Pasta

  • 20 Ağustos 2011
  • Piramit Pasta için yorumlar kapalı
  • 6.439 kez görüntülendi.
Piramit Pasta

Malzemeler
10 yumurta
10 çorba kaşığı pudra şekeri
10 çorba kaşığı un
1 paket vanilya
tuz
Krema İçin
1 paket margarin
5 kaşık pudra şekeri
1 kaşık kakao

 

Yapılışı
Yumurtaların akları ile sarıları birbirinden ayrılır, sarıları porselen bir kaba, akları da bakır bir tencereye konulur, sarıların üzerine pudra şekeri konulup krem haline gelinceye kadar çırpılır..Akların içine bir fiske tuz atılıp kar haline gelinceye kadar çırpılır..Un başka bir kaba elenir. Üzerine vanilya konulup, karıştırılır, yumurta sarılarının bulunduğu kaba boşaltılıp karıştırıldıktan sonra yumurta akları da bu kaba boşaltılır, süratle iki kez karıştırılır (fazla karıştırmayın sulanacaktır )
2 küçük fırın tepsisinin içine alüminyum folyo kağıt konur, hazırladığınız hamur bu tepsilere 1 er parmak kalınlığında dökülür ve düzgün bir şekilde yayılır. Önceden ısıtılmış, orta hararetli fırında yarım saat saat pişirilir.. Fırından aldıktan sonra soğuması için beklenir ve bu arada krema hazırlanır..

Kremanın Hazırlanması
Yağ ile pudra şekeri porselen bir kaseye konulduktan sonra spatula yardımı ile aynı yöne doğru ezilir ve kakao ilave edilip ezilmeye devam edilir…
Soğuyan pasta tepsiden çıkarılır ve 3 e bölünür ve toplam 6 parça elde edilir, her bir parçaya krema sürüldükten sonra bir birinin üzerine konur ve buzdolabında 45 dk bekletilip çıkarılır ve verev olarak kesilir bu şekilde 2 üçgen elde edilir, kesilen kısımlara da krema sürülür, sonra 2 parça tek üçgen olacak şekilde birleştirilip üzerine kalan krema da sürülür….Servise hazır:):)

Afiyet Olsun~~