Mooda ve Son Trendler

Hamarat Eller de Kırkyama

  • 30 Ekim 2011
  • Hamarat Eller de Kırkyama için yorumlar kapalı
  • 4.838 kez görüntülendi.
Hamarat Eller de Kırkyama

Ufak parça kumaşlar rengarenk…Atmaya kıyamadimizmi?  O zaman değerlendirmek için büyükannalerimizin o el emeği göz nuru yamalı örtüleri  kırkyamaları  yaparak değerlendirebiliriz.

Savaş  zamanlarında,  yokluk dönemlerinde ki  kurtarıcı örtüler artık son moda ev dekorasyonlarının vazgeçilmez unsuru olarak,  birazda fark yaratan şekilleriyle, baş köşelerde yerini almıştır.

Eski adıyla kırkyama yeni versiyonuyla patchwork özgün renkli,  bir o kadarda neşeli görüntüsü ile yatak örtüsünden, pikelere, yastıktan, panoya kadar kullanım alanları yaratarak evlerimize şirinlik katıyor.

Kırkyama zengin Renk Seçeneği Sunar.

Her Türlü Kumaşı Değerlendirebilirsiniz.

Birbirinden İlginç Aplike Modelleri Deneyebilirsiniz.

Yapımi kolaymiş  gibi görünsede detaylı aşamalardan geçmesi gerekiyor. Kullanilacak malzemelerde seçici olmakta yarar var.Kullanilacak kumaş farklari sentetik ve boya veren kumaşlar ile yapılan kurkyama kullanışlı olmaz, sonuçta çıkacak iş hüsrana dönüşebilir.

Oda Sınrlaması Olmadan Mutfaktan Bebek Odalarına Kadar Her Yerde Kullanılabilir..

Kesme, dikme, bordur, ütüleme, aplike, biyeleme gibi birbirinden farklı el becerisi gerektiren kurkyamalar, boş vakitlerimizi keyifle değerlendirerek yaratıcılığımızı  geliştirebileceğimiz  değerli bir hobi olabilir.

Yatak Örtüsü Yada Sizi Sımsıcak Tutacak Örtüler

zp8497586rq